простір
І так друзі, сьогодні ми відповімо на кілька важливих питань щодо впровадження
SEO-інструментів самостійно, а саме:
1. Правильна структура сторінок. Що важливо для гугл?
Дуже важливо звертати увагу на структуру кожної сторінки та правильно її проектувати. Адже це, наче архітектурний проект будівлі: помилки та неточності просто неприпустимі.
Архітектор – не просто будівельник, виконавець завдання. Він володіє дизайнерською стороною питання, знає все про міцність та комфорт, розуміє в аварійних питаннях. Кожен із цих параметрів – важлива складова проекту. Не можна сказати, що якийсь газон чи галявина вимагають меншої уваги, ніж зведення даху чи облаштування фундаменту.
Те саме стосується будови архітектури сайту. Тут потрібно передбачити кількість рівнів вкладеності сторінок – щоб це було без перебору та при цьому обґрунтовано.
Наприклад, якщо у вас інтернет магазин, і ви ведете розділ з інструкцією з експлуатації своїми товарами – ви захочете дивитися окремо зростання позицій товарних і позицій статей блогу. Тому потрібно продумати, як в аналітиці ви відокремлюватимете одне від одного. Це може бути окремий символ в урлі сторінки, а може бути просто /blog/, і в цій підпапці буде сторінка блогу, а в /product/, відповідно, товар.
Навіщо така складність?
Це питання актуальне для всієї сеошників-початківців. Звичайно, якщо ви не плануєте надалі розвивати власний проект, то в цих складних діях немає потреби. Але в тому випадку, якщо проект розростеться, а над різними рубриками – товарами та блогом – працюватимуть різні команди фахівців – ви неодмінно зіткнетеся з вищезазначеним питанням. І ось на цьому етапі найчастіше і виникають складності, яких можна було б уникнути, якби все було враховано ще на етапі проектування ресурсу. Звісно, змінити структуру існуючого проекту можна на будь-якому етапі. Але не варто забувати, що це завжди спричиняє втрату інтенсивності зростання позицій, затримку в просуванні і велику роботу з реструктуризації. Так само для Google дуже важливо щоб сайт коректно відображався на всіх пристроях, для цього обов’язково потрібна Адаптивна верстка сайту.
2. Мікророзмітка що це і як її правильно впровадити у свій сайт?
Мікророзмітка – це спосіб розповісти і більш структуровано передати відомості пошуковим системам про ваш сайт, організацію, захід, який ви проводите, фільм, який описується на даній сторінці, готелі та послуги, який він надає, навчальний курс, який представлений на сторінці, та багато в чому іншому. Кілька груп ентузіастів давно почали роботу над тим, щоб за допомогою спеціальних тегів або скриптів передавати ці відомості. Вони структурували сутності в цьому світі (наприклад, ресторани, кафе, об’єкти харчування об’єднані в одну сутність, готелі, хостели – в іншу, навчальні школи, коледжі – в третю тощо). Для кожної сутності можна виділити основні характеристики та властивості.
Це добре розуміють програмісти. Ці властивості та характеристики можна передавати у вигляді масиву даних для пошукової системи. Пошукова система, проіндексувавши ці відомості, зможе видавати їх у розширених сніппетах. Саме для цього і використовують мікророзмітку. На даний момент найбільшою популярністю користується розмітка від https://schema.org/. Є два способи для розмітки – за допомогою тегів у тілі html тексту та за допомогою скрипту json.
Питання та відповіді на вашій сторінці, логотип компанії також можуть бути розмічені. Все це дозволить отримати розширений сніпет, якщо від цих елементів буде користь для користувача. Адже кінцева мета пошукової системи, чи то Google, чи будь-яка інша, задовольнити користувача з першого кліка.
3. Як зареєструвати свій сайт у ГУГЛ щоб він проіндексувався
Реєстрація сайту – не обов’язкова процедура, але тільки для тих, хто робить сайт «для себе» або для вузького кола людей, не переслідуючи більш серйозних цілей. Тобто, якщо ви не стурбовані питанням, щоб про вас “дізнався весь інтернет” (смішне визначення, сказане з розумним виглядом одним колишнім роботодавцем) – то реєструватися не обов’язково.
Ми ж поговоримо про те, як і навіщо реєструватися.
Навіщо. Уявіть лише, скільки за хвилину з’являється нових сторінок на різних сайтах. Не будемо брати до уваги їхню якість і на якому саме сайті ці сторінки з’являються. Уявили? Багато. Нехай це тисяча. НЕ занадто? Тоді якби на індексування однієї сторінки пошуковій системі потрібна була 1 мілісекунда – то на індексування всіх цих сторінок – якраз знадобилася б 1 секунда. Але що таке індексування? Адже, крім того, що з’явилася сторінка, вона повинна бути покладена ботом у відповідний осередок, з якого він би «вилучався» щоразу, коли ми шукаємо щось, що є на цій сторінці, і з’являвся б нашій увазі на відповідній позиції. Тобто. потрібно розібратися з тим, що на сторінці якої якості і чи є “заборонені” тематики. І це далеко не всі пункти.
А з іншого боку. Мета пошукової системи зовсім не “бібліотека” з різними сайтами, де досвідчений бібліотекар пропонує: “Прочитайте цю книгу, вона хороша”. Ні, на ці сентименти пошукова система не має ні часу, ні бажання. Це комерційний проект та його мета – задовольнити користувача за один клік. Тому пошуковик типу Гугла і будь-якої іншої відомої ПС (щоправда, з’являються проекти з іншою філософією, але зараз не про це) думає, насамперед, про користувача, вірніше, про те, щоб він знову повернувся і ще раз (а може, і не один) скористався їхньою системою.
Не дарма ж ми, коли не знаємо відповіді на запитання, говоримо “погугли”. А для реалізації мети “задовольнити за один клік” – пошуковик повинен знаходити баланс між раніше проіндексованим і точно корисним контентом, але видами, що пожили і побачили, тобто. щодо старим і новим, що сьогодні з’явилися. Тому ми можемо допомогти пошукачеві дізнатися подробиці про контент на нашій сторінці наступним чином: пред’явити правильні метатеги, надати картинки з альтами та попросити проіндексувати нашу сторінку.
Як. Для Google це можна зробити через консоль Search Console – Google (https://search.google.com/search-console). Є три способи, які можна застосувати для нового сайту: через метатеги в заголовку сайту, через записи DNS і через html-файл, який потрібно додати в корінь вашого сайту. Детальніше про це з ілюстраціями поговоримо в окремій статті.
Після того як ви зареєстрували сайт. Пройде кілька днів, і ви зможете побачити рух на вашому сайті. Для спрощення роботи пошукача Google з вашим сайтом необхідно зробити його карту. Особливу увагу зверніть на те, щоб проіндексованих сторінок було стільки, скільки зазначено на карті сайту. Якщо щось індексується, необхідно обов’язково шукати причини. Якщо ж нова сторінка досить просто запустити пересторінкову перевірку, подивитися на те, як бачить її система, і попросити проіндексувати, натиснувши відповідну кнопку.
Але й публікація, а потім і переходи із соцмереж теж добре працюють. Є цікавий експеримент від Деваки (Сергія Кокшарова)(https://devaka.ru/), де він показує, як бот переходить за посиланнями з ютуба, які демонструвалися у відео.
4. Як відстежити позиції сайту платні та безкоштовні методи.
Позиції вашого сайту добре видно в Консолі Google. Ви можете відстежити пошукові запити (пошуковий запит – це те, як шукають користувачі в пошуковій системі, часто це можна побачити в підказках, коли ми починаємо вводити слова в пошуковому рядку), кількість показів, кількість кліків, середню позицію у серплисте. Та ж інформація доступна, якщо дивитися по сторінках. Можна відфільтрувати дані так, щоб побачити відповіді на запитання, що цікавлять. Для цього потрібно буде вивчити ці послуги більш детально. Також додаткову інформацію можна знайти про ваш сайт у Google Analytics (Google Analytics) (https://analytics.google.com/). Для свого сайту можна використовувати системи типу Bing вебмайстра. Вони дозволяють отримати відомості про сайт та його позиції. Останнім часом стало зручно користуватися системою Google Дата студіо (Data Studio) (https://datastudio.google.com/). Тим більше, що різні популяризатори даних систем безкоштовно діляться своїми шаблонами для звітів по сайтах, а вони бувають значно інформативнішими, ніж Аналітікс і Консоль, хоч ця система бере відомості саме звідти. А виходить це за рахунок того, що Дата студіо дозволяє використовувати не тільки об’єднані дані на одному графіку або в одній таблиці, але й створювати власні поля змінних, які роблять обчислення за формулами. Завдяки таким даними, ви можете передбачити, скільки у вас додасться відвідувачів після вкладення в посилання на певну тему, визначити перспективні шляхи розвитку існуючих сторінок. Так, саме для ваших сторінок, які є на сайті та вже проіндексовані.
Ще один безкоштовний метод – це просто правильно користуватися пошуковою системою. Тобто. якщо написати в пошуковому рядку таке: мій пошуковий запит in site:my-site.com
то ви зможете побачити, як цей пошуковий запит (“мій пошуковий запит”) відображається на вашому сайті, скільки сторінок цього запиту показуються і чи хотіли ви цього. А далі аналіз підкаже, що саме та де треба правити. Можливо, якийсь сторінці варто цей пошуковий запит прибрати чи замінити, т.к. вона взагалі не про це і цей запит розмиває ту сторінку, яку ви справді просуваєте.
Платні методи
Такі методи більше потрібні тим, хто стежить за конкурентами і шукає шляхи розвитку свого проекту для нових сторінок та нових напрямків. За платними системами побічно можна визначити перспективність вкладень у теми, аналогічні конкурентам, підглянути за трафіком на ці сторінки конкурентів і зробити собі висновки про конкурентоспроможність цієї тематики.
Це стосується позицій сторінок сайту. Але важливо використовувати платні методи для пошуку помилок на своїх сторінках. Т.к. помилки роблять вашу сторінку менш привабливою в очах пошукача. Адже у нього в черзі стоїть пристойна когорта аналогічних сторінок ваших конкурентів із цієї ж тематики. Тому, крім відстеження позицій, важливо відстежувати помилки.
Кожна платна система “заточена” під певний вид робіт по сайту, а решта функцій у них не зовсім робоча, найчастіше. Тобто. встановити одну систему та умовно заплатити 10$ і розслабитися – не вийде. На все потрібно використовувати свій інструмент, але це все одно має спиратися на рентабельність.
5. Головні метрики які потрібно перевіряти щодня та покращувати для просування сайту в топ.
Як вже говорилося вище, важливо:
1) Правильно спроектувати сайт та знати, яка сторінка за яким запитом просувається вами. Якщо просування не відбувається, значить коригувати сторінку (контент, метатеги, швидкість завантаження).
2) Видаляти сторінки чи переробляти їх, якщо вони показуються за тим самим запитом, яким ви хочете показувати вихідну, т.к. навряд чи вони будуть обидві в топі. Таким чином, ви просто “розмиваєте” пошуковий запит і обидві ці сторінки конкурують між собою.
3) Стежити за відсутністю грубих технічних помилок на сайті. Це окрема тема, але якщо взяти будь-який правильний краулер – чи то Павука (http://netpeaksoftware.com/). /ru/spider), чи Жабу (https:/ /www.screamingfrog.co.uk/seo-spider/) – всі помилки, які вони знаходять, варто виправляти. Інша річ, що є помилки, виправлення яких принесе максимум ефекту, а є ті, які буде складно та довго виправляти, а ефект виявиться мінімальним. Тобто, за принципом Парето, 80% успіху приносять 20% зусиль, а решта шляху досягнення ідеалу – потрібна в дуже конкурентних нішах. Ось залишилося лише визначитися з тими 20% важливих помилок, але про це також поговоримо в окремій статті.
6. Лінкбілдінг. Що це? Як впливає на сайт? Як самостійно закуповувати і з якою переодичністю щоб не потрапити в бан? Основні показники при закупівлі
Термін говорить сам за себе. Це що інше, як побудова посилань, тобто. правильне нарощування маси посилань. Саме правильне, тому що тільки воно дозволить не потрапити під фільтри.
Є різні способи “добування” посилань: аутрич, крауд, заміна 404 помилок на інших сайтах, пошук брендових згадок тощо. Але немає нічого кращого, ніж інфопривід.
Згадайте щось із вашого життя, про що ви чули від інших і потім активно переказували про це іншим. Наприклад, бійка у дворі – це не інфопривід, якщо все закінчилося нормально, без тяжких наслідків. А от якщо кволий на вигляд новачок, прийшов до школи і наваляв хулігану – це вже інфопривід.
Так ось, інфопривід хороший тим, що про нього пишуть новинні сайти. Вони передруковують новини один в одного і варто потрапити на цей конвеєр, не помітиш, як опинишся в ТОПі. Але ось у наш час “інфопривід” стали називати роздачу штопора від магазину в соцмережі. Це горе маркетологи з мінімальним бюджетом намагаються переламати перебіг подій на фірмі, яка не дуже поспішає вкладатися в ці просування.
Як закуповувати – якщо серйозно. Так, потрібно обов’язково перевірити сайт з трафіку – він має бути не маленький (залежить від ніші). Перевірити сайт за контентом. На сайті, де ви збираєтеся розмістити посилання на свій ресурс, не повинно бути забороненого контенту та сміття з великої кількості вихідних посилань. Бажано, щоб цей сайт відповідав вашій тематиці, чи був наближений до неї. На крайній випадок, підійде і новинник, але не варто забувати, що на хорошому новинному сайті сума за статтю буває позамежною. Для такої перевірки сайтів біржі типу колабораторів (https://collaborator.pro/) пропонують цілу систему оцінок та показників якості. Варто скористатися їхніми послугами. На перших етапах це безпечніше.
Кращий спосіб – це колаборація. Адже якщо ви зробили сайт для компанії добре – вона із задоволенням напише або розмістить написану вами сторінку подяки веб-розробнику.
А якщо співпраця з веб-розробником була вдалою, він, розміщуючи статтю в портфоліо про розробку проекту для вас, із задоволенням напише пару слів про вашу компанію. Так можна створити цілу мережу, працюючи з кур’єрською доставкою, маркетологами тощо.
Ну і зовсім чудова ідея – це розвиток власного блогу, в якому ви робитимете перелінковку на власні статті, а це теж посилання.
Автор статті: Олександр Заболотний