Чому розробники працюють уночі?

Якщо ви запитаєте більшість розробників, коли вони воліють працювати, багато хто скаже, що найбільш продуктивно вони працюють у нічний час. Це може бути особливо актуальним для учасників з відкритим вихідним кодом, які роблять свій внесок у проекти поза своєю повсякденною роботою.

Деяким подобається починати ввечері і працювати до раннього ранку, в той час як інші встають дуже рано, скажімо, о 4 годині ранку, щоб виконати більшу частину роботи з програмування до того, як розпочнеться щоденна рутина. Через цю робочу звичку багато розробників можуть здаватися диваками. Однак є кілька причин, з яких так багато програмістів вважають за краще працювати в неурочний годинник.

 

Концентрація

По-перше, розробники працюють над великими абстрактними системами і потребують розумового простору для обробки моделі в цілому. Поділ їх графіків на 15 або 30 хвилин для електронних листів, зустрічей, телефонних дзвінків та перерв з боку колег просто контрпродуктивний. З іншого боку, часто неможливо ефективно програмувати одиниці години; цього часу ледве вистачає, щоб осмислити поставлене завдання та розпочати роботу.

На програмування також негативно впливає перемикання контексту. Працюючи вночі, розробники можуть уникнути якомога більшої кількості відволікаючих факторів. Без постійного шквалу перерв вони можуть витратити кілька годин на те, щоб зосередитись на поточному завданні та бути максимально продуктивними.

 

Обстановка

Оскільки фоновий шум від різних дій (наприклад, розмови в офісі, вуличного руху) в основному відсутня вночі або в ранні години, багато програмістів відчувають розслаблення. Це дозволяє їм бути більш творчими та продуктивними, особливо при вирішенні стимулюючих розумових здібностей, таких як програмування. Самотність і умиротворення, а також знання того, що у них буде кілька годин без перерви, часто знімають зі своїх плечей стрес і нестачу часу, пов’язані з денним робочим графіком, дозволяючи їм виконувати роботу вищої якості.

 

Свідомість

Це може здатися нелогічним, але з часом мозок досить втомлюється, тому він може зосередитися тільки на одному завданні. Це, по суті, усуває багатозадачність, яка є серйозною перешкодою для зосередженості та продуктивності. Але з сонним мозком ви не можете дозволити собі не залишатися зосередженим! Крім того, багато розробників часто досягають значного прогресу, коли лягають спати, думаючи про проблему, яку вони намагаються вирішити. Підсвідомість починає працювати, і відповіді часто приходять до них у ранній час, коли вони ще напівсонні.

 

Замовити дзвінок
Напишіть мені в телеграм і я відразу вам відповім
Укр